Dziennik Wyprawy

maj 2008

Uzyskujemy Patronat Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Stowarzyszenia Indyjsko-Polskiego na Rzecz Rozwoju Kultury. Powstaje strona internetowa SzlakiemGandhiego.org, która obecnie jest wizytówką naszej wyprawy. Po powrocie zamieścimy tu fragmenty swoich wspomnień, dokumentujac je zdjęciami w galerii.

marzec 2008

Mamy ogromna motywacje, mnóstwo checi, wymarzoną ekipę. Wiemy też, że prawdziwa podróż to nie tylko pobyt w ciekawych miejscach, parę zdjęć, kilka slów zachwytu...
Zamierzamy uchwycić rzeczywistość w sposób niepowtarzalny, własny, inny ...

Poprzeczkę naszych możliwości poznawczych stawiamy wysoko. I mimo, że to wlaśnie podróż jest celem samym w sobie, wyznaczamy kolejny... Chcemy odkryć czy filozofia Mahatmy Gandhiego wciąż żyje we współczesnym społeczeństwie indyjskim.
Ankiety, reportaże, przeprowadzanie wywiadów ... to wszystko czeka na nas w Indiach. Plan przeobraża sie w naukowy projekt badawczy. ...A słowa Mahatmy, "Bądź zmianą, którą pragniesz ujrzeć w świecie", mocno bierzemy sobie do serca.

marzec 2008

Pomysł wyprawy zrodził się już dużo wcześniej, jednak w marcu wychodzi na światło dzienne. Mamy dosyć oglądania cudzych zdjęć i słuchania opowieści innych! I choć obraz wart jest tysiąca słów, to rzeczywistość warta jest tysiąca obrazów.... Pragniemy doświadczyć Indii na swój własny sposób. Zaczynamy działac, bo nasze marzenie staje się planem...